Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

III Gminny Dzień Seniora w Skale „SENIORZY SENIOROM”

Seniorzy z Klubu Seniora „GROTA” działający przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale, zaprosili seniorów mieszkańców miasta i gminy Skała do wspólnego świętowania „PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI”, czyli na spotkanie z piosenką retro oraz wystawą fotografii z szuflady seniora, wpisując się w październikowe obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz Europejskiego Dnia Seniora.

III Gminny Dzień  Seniora w Skale został zorganizowany w dniu 15.10.2017 w Domu Kultury w Skale. Na spotkanie przybyło 72 seniorów członków Klubu i mieszkańców gminy oraz osoby zaproszone: ambasador Stowarzyszenia MANKO - Głos Seniora Pan Marek Pilch z małżonką, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Tadeusz Boroń, przedstawicielka Szkoły Podstawowej w Skale Pani Iwona Leszczyńska oraz 4 osobowa delegacja zaprzyjaźnionego Klubu Seniora juRajska Siódemka z Iwanowic z przewodniczącą Panią Barbarą Mrajcą.

Podczas uroczystego senioralnego popołudnia, nad którym czuwał i prowadził przewodniczący Klubu Pan Józef Tokarski, uczestnicy wysłuchali piosenek retro w wykonaniu MY WAY Pana Krzysztofa Bigaja – piosenki Eugeniusza Bodo, występ ufundowane przez Dyrektora CKSiR w Skale Pana Grzegorza Kowalika, obejrzano wystawę fotografii z szuflady seniorów p.t. „Ach, gdzie ta nasza młodość” przygotowaną przez Panią Barbarę Szwajcowską przy dźwiękach przebojów ze starych płyt.

Przy filiżance herbatki lub kawki powspominano „o czasach, w których pozostało młode wciąż serce seniora”. Wspominkom, żartom i śmiechom nie było końca.

Wręczono Ogolnopolskie Karty Seniora nowym członkom Klubu. Na spotkaniu Pan Marek Pilch z ramienia MANKO i Pan Tadeusz Boroń z ramienia Urzędu Gminy w Skale uzgodnili terminy spotkań na realizację „Skała przyjazna seniorom” na wydanie skalskiej ogólnopolskiej karty  seniora. Każdemu uczestnikowi spotkania wręczono skromne upominki. Dodatkowo w czasie wydarzenia można było skorzystać z bezpłatnych badań cukieru i ciśnienie na zorganizowanym punkcie.

 

 

Zobacz również