Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

IV Miedzynarodowy Festiwal Pisenki - Anna German

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej Anny German oraz promocja młodych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych wzorach muzycznych.

Festiwal został dofinansowany i objęty Patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem Honorowym i Przewodniczącym Komitetu Honorowego Festiwalu jest Pan Poseł Ryszard Czranecki - Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, w skład którego, poza nim, wchodzą same Panie: Pani Maria Koc - Wicemarszałek Sanaty RP, Pani Irena Niefiodova - Małżonka Radcy Handlowego Federacji Rosyjskiej w Polsce, Pani Elena Averyanova - Małżonka Ambasadora Uzbekistanu, Pani Guldana Zhailau - Małżonka Ambasadora Kazachstanu a także Pani Joanna Moro - aktorka, odtwórczyni głównej roli w serialu "Anna German". 

Galowy Koncert Finałowy odbędzie się 6 listopada w Teatrze Polskim im. Arnolda Szymana w Warszawie. W wydarzeniu udział weźmie 18 solistów w wieku 18-28 lat, w tym z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu i Włoch. Wystąpią wybrani finaliści z Festiwalu w 2014, 2015 i 2016 roku, a także nowi uczestnicy. Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Tomasza Labunia. Podczas Festiwalu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów Anny German (w języku polskim, rosyjskim i włoskim) zarówno w tradycyjnych wykonaniach jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów. 

Liga Kobiet Polskich zrealizowała już trzy edycje Międzynarodowego Festiwalu Piosenki poświęconego przypomnieniu i propagowaniu wspaniałej twórczości Anny German. Organizatorzy Festiwalu życzyliby sobie, aby piosenki Anny German nadal łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy nad człowieczym losem. 

 

Galowy Koncert Finałowy odbędzie się 6 listopada 2017 roku w Teatrze Polskim im. Arnolda Szymana w Warszawie, ul. Karasia 2, o godzinie 18.00. 

Bilety do nabycia w KASIE GŁÓWNEJ TEATRU ul. Krakowskie Przedmieście  6 (tel: 22 826 92 76) lub za pośrednictwem BIURA FESTIWALU (tel: 785 469 571)

 

Szczegóły na stronie: http://festiwalpiosenki.pl/pl/home/.

Zobacz również